Logo-Blue

مروری بر سهم تولید و تجارت کشورها از میگو در جهان

مروری بر سهم تولید و تجارت کشورها از میگو در جهان

آبزی‌پروری در دنیا به عنوان یکی از ظرفیت‌های کم‌نظیری شناخته می‌شود که قابلیت بالایی در جهت تأمین امنیت غذایی، پروتئین با کیفیت، و همچنین ایجاد اشتغال پایدار دارد. در طی ۳۰ سال اخیر، آبزی‌پروری از رشد قابل‌توجهی در دنیا برخوردار بوده است. اگرچه در گذشته بخش قابل‌توجهی سهم صید و صیادی بوده، اما در حال حاضر تقریباً بیش از ۵۰ درصد آبزیان دنیا از طریق آبزی‌پروری تامین می‌شود. در این بخش از نشریه، مروری کوتاه بر سهم تولید و مصرف میگو در جهان داریم.

آبزیان دریایی از جمله میگو سرشار از مواد مغذی هستند و به همین خاطر در رژیم‌های غذایی سالم قرار گرفته‌اند. این امر به‌سادگی اهمیت آبزیان را در بازار مواد غذایی بالا می‌برد و اقتصادشان را در سطح جهانی، معنادار می‌کند.

میگو نیز یکی از موفق‌ترین گونه‌های آبزی دریایی است که ارزش اقتصادی بالایی دارد. بر اساس تحقیقات، تولید جهانی میگو که در سال ۱۹۸۰ کمتر از ۷۵ هزار تن بوده است، در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۵.۵ میلیون تن رسیده است. طبق آخرین برآوردها، میزان تولید جهانی میگو در سال ۲۰۲۱، دست کم ۸.۹ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ رشد داشته است و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ نیز نسبت به سال قبل، رشد ۵ درصدی داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود که ارزش بازار جهانی میگو از ۳۳.۸۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱، با رشد مرکب سالانه ۸.۸ درصد، به ۵۳.۶۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۸ برسد. همه این‌ها یعنی چشم‌انداز مثبتی در انتظار اقتصاد میگو است. به همین خاطر است که آبزی پروری میگو به صورت جدی‌تری نسبت به گذشته دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *