Logo-Blue

نگاهی به جایگاه تشکل ها در صنعت میگوی ایران

نگاهی به جایگاه تشکل ها در صنعت میگوی ایران

در پاییز سال ۱۳۷۴ و در سالن جلسات معاونت تکثیر و پرورش آبزیان شیلات و به‌دعوت ایشان، برای نخستین‌بار فعالان عرصه‌ی پرورش میگو همدیگر را ملاقات کرده و خبردار شدند که در مناطق دیگری از ایران هم افرادی در عرصه پرورش میگو فعالیت دارند.

در این جلسه که باحضور آقایان لاهیجانیان مدیرعامل شرکت سهامی شیلات ایران و یاسایی معاون تکثیر و پرورش آبزیان و همه پرورش‌دهندگان میگو برگزار شد، علاوه بر آشنایی فعالان این حوزه با یکدیگر، به بررسی مسائل و مشکلات پرورش‌دهندگان میگو پرداخته و به مشکلات مشترک یکدیگر پی بردند.

در این جلسه آقای دکتر علی‌اکبر خدایی به‌عنوان اولین و تنها پرورش‌دهنده‌ی میگوی هرمزگان و چند تن از پرورش‌دهندگان خوزستان از جمله آقایان مهندس اسماعیلی، حاج داوود احمدزاده، مهندس وجیهی و … حاضر بودند و بر سر مشکلات مختلفی از جمله غذای میگوی تولید داخل و غذای کم‌کیفیت وارداتی و کمبود بچه‌میگو و…. بحث‌های فراوانی داشتند. این آشنایی زمینه‌ی ارتباطات بعدی را فراهم کرد، به‌نحوی که تصمیم گرفته‌شد با کمک هم تشکیلاتی ایجاد شود تا بتوان درباره مشکلات و نیازها تبادل نظر کرده و درضمن خواسته‌های فعالان با دولت در‌میان گذاشته‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *